В обложеному Ленінграді на стадіоні «Динамо» пройшов футбольний матч

Репортаж про матч в обложеному Ленінграді передавався на фронт
Блокада Ленінграда — це небачений в історії людства зразок трагедії і тріумфу, найвищого героїзму і сили духу, волі до життя і здатності знаходити засоби і сили для виживання в нелюдських умовах. За час блокади тільки від голоду в Ленінграді померло понад 640 000 чоловік і ще більше 17 000 чоловік загинули від бомб і снарядів.

У квітні 1942 року німецькі літаки розкидали над нашими частинами листівки: «Ленінград — місто мертвих . Ми не беремо його поки, тому, що боїмося трупної епідемії. Ми стерли це місто з лиця землі».

Але Ленінград не був містом мертвих. Ленінград витримав страшну, холодну і голодну зиму. Незважаючи на запеклі бомбардування і артобстріли, з лютого 1942 року безперебійно запрацює другий залізнична гілка «Дороги Життя», що дозволило збільшити норму відпуску хліба та інших продуктів.

Було вирішено зібрати 2 футбольні команди і провести матч. Нехай гітлерівці знають, як «мертві грають у футбол». Матч відбувся на стадіоні «Динамо». О 14 годині на поле вийшов суддя, за свистком якого з'явилися 2 ленінградські команди — «Динамо» і збірна гарнізону. На трибунах пролунали оплески. Два тайми були проведені без перерви.

Зустріч закінчилася з рахунком 7:3 на користь «Динамо». А на наступний день потужні репродуктори були встановлені на ряді ділянок передових позицій. У самої лінії фронту протягом 90 хвилин під гуркіт рвалися снарядів передавався репортаж про футбольний матч зі стадіону «Динамо».