18 Жовтня

Завершився шаховий матч на першість світу між Анатолієм Карповим і Віктором Корчним

Цей матч став найтривалішим в історії світових шахових першостей
18 жовтня 1978 завершився 3-місячний шаховий матч на першість світу між чемпіоном світу Анатолієм Карповим і претендентом на цей титул Віктором Корчним, який, виїхавши в 1976 році на міжнародний турнір в Амстердам, залишився за кордоном.

Матч на першість світу в Багіо став найскандальнішим в історії шахів. Нервова обстановка навколо матчу пояснювалася ідеологічної підгрунтям: радянському чемпіону протистояв «відщепенець», як тоді називали в СРСР Корчного.

Безнадійно програючи, Корчной зумів виграти три партії поспіль і зрівняти рахунок — 5:5. Але вирішальний шосте очко, а з ним і перемогу в матчі добув Карпов.

Багато років опісля Михайло Таль, який тренував Карпова, пожартував: «У Багіо ми дуже боялися, що, якщо Корчной виграє матч, вдома нас усіх фізично знищать».

Цей матч став найтривалішим в історії світових шахових першостей. Остання партія була відкладена з явною перевагою Карпова, і Корчной на догравання не з'явився, здавши матч через секунданта.

У 1984-1985 році матч Карпов-Каспаров побив попередній рекорд тривалості: він проходив з 9 вересня 1984 по 15 лютого 1985 року. Після 48 партій, за рахунку 5:3 на користь Карпова, матч був перерваний. Це безпрецедентне рішення прийняв був у той час президентом ФІДЕ Флоренсіо Кампоманес. Офіційною причиною припинення матчу була названа турбота про здоров'я гравців.

З цього моменту була скасована система безстрокових матчів і замінена на матч з 24 партій. За рахунку 12:12 чемпіон зберігав звання.