Дмитро Медведєв


Дмитро Анатолійович Медведєв
Дмитро Анатолійович Медведєв народився 14 вересня 1965 року в Ленінграді і був єдиною дитиною в сім'ї. Батько — професор Ленінградського технологічного інституту імені Ленсовета. Мати — філолог.

Після школи закінчив юридичний факультет Ленінградського державного університету в 1987 році і аспірантуру ЛГУ в 1990 році. З юності Медведєв захоплюється хард-роком, в числі улюблених груп згадує Deep Purple, Black Sabbath і Led Zeppelin. Слухає також російські рок-групи, зокрема, Чайф. У студентські роки захоплювався фотографією, займався важкою атлетикою, виграв у своїй ваговій категорії змагання в університеті з важкої атлетики.

З 1990 по 1997 роки Дмитро Анатолійович — на викладацькій роботі в Санкт-Петербурзькому державному університеті. Одночасно в 1990-1995 роках був радником голови Ленінградської міської ради Анатолія Олександровича Собчака, експертом Комітету із зовнішніх зв'язків мерії Санкт-Петербурга. У Смольному Медведєв займався розробкою і оформленням угод, договорів та різних інвестиційних проектів. Пройшов стажування у Швеції з питань місцевого самоврядування.

У 1997-1998 роках Дмитро Медведєв працював керівником правової служби корпорації «Ілім Палп Інтерпрайз».

У 1999 році призначений заступником керівника апарату Уряду Російської Федерації Дмитра Миколайовича Козака.

У 1999-2000 роках, після відходу Б.Н. Єльцина, став заступником керівника адміністрації президента Російської Федерації; очолював передвиборний штаб В.В. Путіна в центрі стратегічних досліджень Германа Грефа. У червні 2000 року після перемоги Володимира Путіна на президентських виборах Медведєв займає посаду першого заступника керівника Адміністрації Президента.

У 2000-2001 роках — голова Ради директорів ВАТ «Газпром», в 2001 — заступник голови Ради директорів ВАТ «Газпром», з червня 2002 по травень 2008 року — голова Ради директорів ВАТ «Газпром».

З жовтня 2003 року по листопад 2005 року — керівник Адміністрації Президента Росії. 12 листопада 2003 Медведєв був призначений членом Ради безпеки РФ. У квітні 2004 року він отримав статус постійного члена Радбезу Росії.

З 21 жовтня 2005 року по 10 липня 2008 року — перший заступник Ради при Президентові Російської Федерації щодо реалізації пріоритетних національних проектів і демографічної політики, фактично почав курирувати пріоритетні національні проекти.

14 листопада 2005 року призначений першим заступником Голови Уряду Російської Федерації (перепризначувати на цю посаду 24 вересня 2007 року). З 13 липня 2006 року по 10 липня 2008 Дмитро Медведєв — голова президії Ради з реалізації пріоритетних національних проектів.

2 березня 2008 року Дмитро Анатолійович був обраний на пост президента Російської Федерації і займав цей пост до 7 травня 2012 року. З 8 травня він займає посаду Голови Уряду Російської Федерації.

Медведєв одружений, його дружина — Світлана Володимирівна Медведєва. У них є син Ілля (1995 р.н.).

Сьогодні Дмитро Анатолійович Медведєв живе і працює в Москві.

За матеріалами kremlin.ru